الین
خانه / محصولات روشنایی / تاثیر نورپردازی شهری بر حالات روحی افراد جامعه

تاثیر نورپردازی شهری بر حالات روحی افراد جامعه

تاثیر نورپردازی شهری بر حالات روحی افراد جامعه امری اجتناب ناپذیر است.تاثیر نورپردازی شهری بر حالات روحی افراد جامعه مستقیماً تاثیر بر خلق و خو؛ اشتها ؛تمرکز ؛تقویت احساسات ؛تقویت سیستم ایمنی ؛افزایش هوشیاری؛ کاهش استرس و بسیاری از موارد فوق العاده موثر می‌باشد.

تاثیر نورپردازی شهری بر حالات روحی افراد جامعه

آیا میدانستید که نورپردازی‌های شهری چقدر در روحیه اد جامعه تاثیر گذارند؛ از آنجایی که نور از متابولیسم بدن انسان حمایت می‌کند؛ حتی روی حفظ وزن بدن شما می‌تواند موثر باشد. در واقع یعنی تاثیر نورپردازی شهری توسط انواع چراغ محوطه شامل چراغ پارکی ؛باغی؛چمنی و حالات روحی افراد جامعه به اضافه تاثیرات جسمی همه و همه به یک نورپردازی جذاب بستگی دارد.

خوب می‌دانیم که نورپردازی یک مبحث فوق العاده قوی است که نیازمند مهارت و توانایی‌های متخصصین و تکنسین‌های حوزه روشنایی می‌باشد و برای یک نورپردازی و خلق هنر در محیط اگر مهارت و راهنمایی‌های مشاورین نباشد نمیتوانید یک نورپردازی قوی را داشته باشید.

حال شما با ایجاد منابع نوری متفاوت؛ به کارگیری رنگ‌ها در بخش‌های مختلف با یک طراحی فوق العاده متوجه می‌شوید که چقدر تاثیر نورپردازی شهری بر حالات روحی افراد جامعه می تواند موثر باشد.

به عنوان مثال: یک نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم صحیح در محیط داخلی یا خارجی به نظر شما چقدر می تواند موثر باشد. یا حتی طراحی نورپردازی فضای سبز که این روزها بسیار جایگاه خود را در جامعه پیدا کرده است آیا برای شما لحظات جذابی را نداشته است.

حتی کسی تا چند دهه پیش به آن توجه نداشت ؛توانسته علاوه بر جذب گردشگر روی خلق و خو و دقت مخاطبین موثر واقع شود .شما تاکنون چند بار در تونل نوری تردد داشته‌اید. حتی در گالری گوشی خود هم نگاه کنید حتماً یک عکس از تونل نوری خواهید داشت.

چرا که جذابیت تونل نوری بر هیچ کسی پوشیده نیست. بنابراین با این تاثیرات چشمگیر نورپردازی در معماری داخلی خارجی می‌توان به طور مستقیم تاثیر نورپردازی شهری و حالات روحی افراد جامعه را رقم زد.

سلامت بدن و روان با نورپردازی‌های شهری

سلامت بدن و روان با نورپردازی‌های شهری
سلامت بدن و روان با نورپردازی‌های شهری

اولین و مهم‌ترین تاثیر که همان تغییرات خلق و خویی است چون که استفاده از منابع نوری متفاوت با رنگ و کاربردهای مختلف در برخورد با سطح اجسام مختلف می تواند شرایط تاثیرگذاری را در محیط ایجاد کند.

  • نورهای مستقیم
  • نورهای غیر مستقیم
  • پارامترهای مختلف در زمان نورپردازی
  • میزان کیفیت نور

همگی می‌تواند به ما در دیدن جزئیات و اشیا بسیار ریز کمک کند. وقتی که نورها ملایم باشند سیگنال‌های آرامش بخش انتقال داده می‌شود. نورهای قوی‌تر می‌تواند حس شادابی را در ما برانگیزد. استفاده از نورهای چشمک زن یا انونس‌ها با سوسو زدن نور می‌تواند در جذب احساسات افراد موثر واقع شود که به این نوع تکنیک‌ها در واقع مدیتیشن منظم آرامش آلفا_تتا گفته می‌شود.

تاثیرات انواع رنگ‌های نورپردازی در محیط

تاثیرات انواع رنگ‌های نورپردازی در محیط
تاثیرات انواع رنگ‌های نورپردازی در محیط

با نور زرد همیشه یک فضای کلاسیک تداعی می‌شود که توام با شادی بوده و می‌تواند به راحتی احساس خستگی را در افراد از بین ببرد اما نور سبز نوری آرامش بخش و یک گزینه فوق العاده مناسب برای همه محیط‌ها است.

در واقع نور سبز یک نورپردازی جذاب و همیشگی می‌تواند در محیط باشد. اگر قصد دارید که دیگران نسبت به محیط حس بزرگ بینی داشته باشند استفاده از نورهای ال ای دی سفید همیشه شما را به هدفتان نزدیک می‌کند و می‌توانید به تکرار از آن استفاده کنید.

دقیقاً برعکس نور قرمز که نباید از آن استفاده بیش از حد در محیط شود. بسیار انرژی بخش و منجر به افزایش فشار خون در روحیه افراد است .

کسانی که به نور نارنجی علاقه دارند می‌دانند که استفاده از این نور در محیط باعث شادابی و شادمانی افراد مخصوصاً کودکان حتی بزرگسالان می‌باشد و حتی منجر به افزایش اشتها در افراد خواهد شد.

نورهای آبی بنفش از جمله نورهایی هستند که باید در استفاده آنها معمولا تکنیک‌های نورپردازی را به کار برد. چون در قالب موارد نورهای سرد و خنثایی هستند که می‌توانند ضمن جذابیتی که دارند اگر درست استفاده نشوند؛ نتیجه بالعکس داشته باشند و استفاده در کنار رنگ‌های دیگر باشد یا کاملاً طراحی شده و برنامه‌ریزی شده استفاده شود.

تاثیرات نورپردازی گرم و سرد

به جرات تاثیرات نورپردازی گرم و سرد در محیط قابل احساس است تمرکز و کارایی افراد نسبت به نورهای خنثی و سرد بسیار پایین‌تر از نورهای گرم خواهد بود. در واقع این دمای رنگ که با واحد کلوین اندازه‌گیری می‌شود؛ این حالات را ایجاد می‌کند.

از جمله تاثیر نورپردازی شهری بر حالات روحی افراد جامعه می‌توان به نور گرم که باعث افزایش فعالیت افراد ایجاد صمیمیت بیشتر و به طور کلی القا کننده حس بهتر است اشاره کرد.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی رمضانی
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09129511334
mobile icon شماره موبایل: 09151061334
instagram icon اینستاگرام: elin.light
facebook icon فیس بوک: elin.lighting
twitter icon توئیتر: elin_company
pinterest icon پینترست: elincompany
linkedin icon لینکدین: elinlightcompany
tumblr icon تامبلر: elin-company
email icon پست الکترونیکی: ElinLightingGroup@gmail.com
email icon پست الکترونیکی: info@elinlighting.com
url icon آدرس سایت: www.elinlighting.com

مطلب پیشنهادی

ساخت چراغ باغی

ساخت چراغ باغی